IQOS Heets Kötü Kokusu Sebebi ve Çözümleri

Heets Rahatsız Edici Kokusunu Gidermek için Basit Öneri

IQOS Heets Kötü Kokusu Sebebi ve Çözümleri nelerdir? IQOS kullanırken kokusu ağır gelmesinin sebebi nedir? Ne Yapılması gerekir? Heets Kokosu için öneriler. Bu ve buna benzer soruları sizler için bu makaleyi sizler için paylaşıyoruz.

IQOS Heets Koku Sebebi Neden Olur?

IQOS cihaz buhar çekimi sık kullanımlarda, Holder kısmının Heets koyduğumuz alanda oluşan tartarlar kokuya sebep olmaktadır. Temizliğin yapılmadığı, IQOS Temizleme çubuğu ve IQOS Temizleme fırçasını günlük kullanmadığınız taktirde bu tartarların oluşması ve sonrasında kokunun yoğunlaşması normaldir.

Heets Rahatsız Edici Kokusunu Gidermek için Basit Öneri

Kokunun nedeni ortadayken, çözümünü de basit ve pratik şekilde gerçekleştirebilmekteyiz. Normal IQOS kullananlar için günde 1 defa IQOS Temizleme fırçası ile 2-3 defa çevirdikten sonra temizleme çubuğu ile içerisindeki tortuları temizlemek gerekmektedir. Yoğun kullanıcılar için ise, günde 2 defa bu işlemi yapmanız önerilmektedir.

IQOS Heets Daha Temiz Kullanabilmeniz için Diğer Önerimiz

Her bir Heets Kullanım arasında Holder içerisinde ki bıçağın soğumasını beklemeniz önemlidir. Bunu yapmanız hem daha kaliteli buhar çekimi sunarken, hem de fazla tortuların oluşmasını önler.

IQOS nasıl düzgün şekilde temizlenir

  1. Her HEETS paketinden sonra , üst kapağı tutucudan çıkararak “yumurta şeklindeki” temizleyiciyi kullanın. Isıtıcıyı daha uzun parçayla, kapağı daha kısa parçayla temizlemeniz gerekiyor.
  2. “Yumurta şeklindeki” temizleyiciyi yanınızda taşıyabilirsiniz, tavsiye ederiz ve ısıtma bıçağının etrafında bir şey gördüğünüzde temizleyin. Bıçağı temizlerken, baskı yapmadan yumuşak bir şekilde yapın. Temizleyiciyi ayda bir kez ılık suda temizleyebilirsiniz – tekrar kullanmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olun.
  3. Isıtma bıçağını ve etrafındaki her şeyi temizlemek için bir etanol çubuğu kullanın . Çoğu kir oraya yerleşir. Bıçağı kırarsanız endişelenmeyin.
  4. Eskiden etanol çubukları daha ucuzdu, şimdi satın almanız gerekiyor. Çok pahalı değiller ve paket 30 parça içeriyor. Etanole batırırsanız, bunun yerine standart pamuklu çubukları da kullanabilirsiniz.
  5. Üst kapağı temizlemek için etanol çubuğu da kullanabilirsiniz. Daha sonra siyahsa, cihazı daha sık temizlemelisiniz.
  6. İyi temizlenmiş bir cihazın alt kısmının gri/beyaz olması gerekir. Bıçağın çevresinde karanlık bir şey olmamalıdır. İçinde bir çatlak varmış gibi görünüyorsa normaldir , bu şekilde tasarlanmıştır.
  7. IQOS şarj cihazı herhangi bir bakım gerektirmez. 
  8. Burada daha fazla fikir ve tavsiye bulabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir