IQOS Şarj Olmuyor? IQOS 3 Duo Şarj Sorunu ve Resetleme Problem ve Çözümleri

IQOS Şarj Olmuyor? IQOS 3 Duo Şarj Sorunu ve Resetleme Problem ve Çözümleri

Yüksek kalitede üretilen IQOS Sigara cihazları, diğer elektronik sigaraların haricinde şarj bataryası, holder kısmı ve pratik yapısı ile kolay kolay arıza yapacak bir cihaz olmayıp, çok üstün bir kalitede üretilmektedir. Patlama, arıza verme ya da bozulma gibi durumlara kullanıcılar kolay kolay karşılaşmaz. Ancak, ülkemizde elektrik voltaj akımlarının değişkenliği sebebi ve kullanıcıların şarjda makul süreden fazla tutması sebebi ile şarj problemleri yaşanabilmekte ve cihaz kendini kitleyebilmektedir. IQOS Şarj Kutusu Şarj Olmuyor? IQOS 3 Duo Şarj Sorunu, IQOS Sigara cihazımda kırmızı ışık yanıyor? IQOS sıfırlama gibi merak edilen tüm soruları bu noktada biraktim.info adresinin blog bölümünde yer alan bu makalesinde sizler için derledik ve cevap vermeye çalıştık.

IQOS Şarj Kutusu Şarj Olmuyor? Ne Yapmam Lazım

IQOS 2.4 Plus, IQOS 3 DUO ve IQOS Solid cihazlarının şarj olmuyorsa bunun bir kaç sebebi vardır. Bunların başında doğru şarj aleti kullanmanız ile ilgilidir. IQOS cihazlarının orijinal şarj aletlerini kullanmanız önerilmektedir. Zira ilgili markanın şarj aletleri amperleri cihaza göre üretilmektedir. Farklı şarj aletleri cihazın arıza yapmasına, kilitlenmesine sebep olabilmektedir.

Şarj olmama durumu ile ilgili diğer bir sebep ise, prizde uzun süre tutmanız. Evinizde ya da iş yerinizde anlık yaşanan elektrik voltaj akım değişkenlikleri sebebi ile IQos cihazlarında bulunan güvenlik yazılım kiti cihazın kendisini kitlemesine sebep olmaktadır. Bu durumda cihazı sıfırladığınızda diğer bir tabirle resetlediğinizde büyük oranda cihaz kendini tekrar aktif etmektedir. Cihazın sıfırlama olayını nasıl yapıldığını konu altında detaylı olarak yer verdik.

IQOS 3 Duo Şarj Sorunu ve Arıza Problemleri ve Çözümü

Yeni model olan IQOS 3 Duo şarj sorunu diğer modellerde olduğu gibi aynı problem ve çözümler ışığında ifade edilebilmektedir. IQOS cihazlarında görülen en büyük hatalardan biride Holder – Tutucu içerisinde yer alan bıçakların kırılmasıdır. Heets Sigara kartuşu çok fazla baskı yapan kullanıcılar, bıçağın kırılmasına sebep olmaktadır. Bu noktada Bıçak değişim hizmeti sağlayan özel servis firmalarını tercih ederek, bıçak değişim hizmetini sağlayabilirsiniz. IQOS Cihaz Sorunu ise yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere cihazın kilitlenmesi, cihazın yüksek voltaj akımına maruz kalması ve aşırı şarjda tutmanızdan kaynaklı problemler oluşturmaktadır. Cihazı sıfırlama çözümünü detaylı olarak aşağıda ki başlıkta sizler için yer verdik.


IQOS Cihazlarda Kırmızı Işık Ne Anlama Geliyor?

IQOS Cihazlarda Kırmızı Işık Ne Anlama Geliyor?
IQOS Cihazlarda Kırmızı Işık Ne Anlama Geliyor?

IQOS 3 Duo Holder üzerinde 2 ışık b. Holder düzgün şekilde çalıştığında, bu ışıklar, beyaz renkte yanar ve şarj etmeniz gerekmeden önce kaç kullanımınız kaldığını belirlemektedir. Her iki ışık da yanıyorsa, tutucuyu 2 kez kullanabilirsiniz. Yalnızca bir ışık yanıyorsa, 1 kez kullanabilirsiniz. Hiçbir ışık yanmıyorsa, şarj etmeniz gerekir. Holder; Tutucu anlamına gelir.

Bu ışıklardan herhangi biri kırmızıya dönüp yanıp sönmeye başlarsa, bu, cihazda bir sorun olduğu anlamına gelir ve cihazı sıfırlamanız gerekir.

Kırmızı Işık Tutucu (Holder) üzerinde yanıyorsa, Cihazın sıfırlanması gerektiği anlamına gelir. Eğer Şarj kutusunda yanıyorsa aynı şekilde cihazın sıfırlanması anlamına gelmektedir.


IQOS 3 ve IQOS 3 Duo Sıfırlama (Resetleme)

IQOS cihazlarını sıfırlama yani resetlemek oldukça kolaydır. Ancak, sürekli tekrarlanması cihazı tamamen kullanım dışı olmasına sebep olabilir. Sıfırlama için aşağıda ki adımları uygulayarak IQOS cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

 1. Holder Tutucuyu şarj kutusuna koyun.
 2. Şarj kutusunun kapağını kapatın.
 3. Cep şarj cihaz kutusu kontrol düğmesini 10 saniye basılı tutun
  • Cep şarj cihazı ışıkları yanıp söndükten sonra kapanacaktır.
  • Kontrol düğmesini 10 saniye basılı tutun
 4. 10 saniye geçtikten sonra, kontrol düğmesini bırakın
 5. Biraz bekleyin.
 6. Cep şarj cihazı güç düğmesine bir kez basın.
  • Cep şarj cihazı ışıkları açılacak ve sonunda normale dönecektir.

IQOS Cihazımı Sıfırladım Yine de Çalışmıyor?

Cihazınızı sıfırladıktan sonra yüksek oranda cihazın çalışmasında bir problem olmaz ve büyük oranda cihazlarınız çalışır. Ancak yine de kırmızı ışık uyarısı ya da şarj etmeme sorunu yaşıyorsanız. Cihazı 1 saat kadar holder içerisinde iken şarj edin. Orijinal IQOS şarj kablosu kullanın, cihazın düşmediğine ya da suya temas etmediğine emin olun. Cihazın düşmesi, darbe alması ya da suyla temas etmesi cihazın arızalanmasına sebep olabilir.

IQOS Şarj Olmuyor?

Kaleme aldığımız IQOS Şarj ile ilgili bu makalemizde ki önergelerin yerine getirilmesine rağmen şarj olmuyorsa, şarj kutusunda teknik arıza olduğunu ifade etmektedir. Bu noktada yeni bir şarj kutusu almanız ya da güvenebileceğiniz bir IQOS Tamir servisine cihazı tüm seti ile birlikte içerisine detaylı not yazarak göndermenizi öneriyoruz. Tamir servis ücreti ortalama 150 TL ile 300 TL arası değişmektedir. biraktim.info olarak malesef tamir hizmetimiz bulunmamaktadır.

IQOS Garanti Koşulları ve Değişim Hakkında

Türkiye’de bu cihaz ya da diğer ESigara markaları için resmi servis hizmeti ya da Garanti mevcut değildir. 1 yıl ya da 2 yıl cihaz garantisi verenler, insanları yanıltmakta ve hiç bir samimi bir tarafı olmadığı gibi etik bir yaklaşımda olmadıkları için bu kişi ya da sitelere kesinlikle itibar etmemenizi önemle hatırlatmak isteriz.

biraktim.info olarak sitemizde ürünlerin orijinal olduğuna dair garanti sunuyor ve ürünün orijinal olmadığını kanıtlamanız halinde koşulsuz şartsız orijnal ürün ile değişimini sağlamayı taahhüt ediyoruz. Bu noktada sitemizde yer alan tüm ürünler orijinal, kapalı kutu ve jelatinli olarak müşterilerimize ulaştırmayı sağlamaktayız.

Yorum Bırakın, Soru Sorun, Paylaşın!

Konu ile ilgili aklınıza takılan tüm soru, öneri ve değerlendirmelerinizi konu altında çekinmeden bizlere iletebilirsiniz. Tüm sorularınız büyük bir titizlik ile incelenip cevap verilmektedir.

IQOS Şarj Olmuyor? IQOS 3 Duo Şarj Sorunu ve Resetleme Problem ve Çözümleri” yazısında 16 düşünce

 1. Burak diyor ki:

  İqos Duo cihazımda holderdaki ikinci içim için olan ikinci ışık şarj olmuyor bir tane ışık şarj olup şarj işlemi tamamlanıyor. Bu konu ile ilgili bir çözüm öneriniz var mı , resetlenmek çözmedi

 2. Emre diyor ki:

  Iqos Duo cihazımda ikinci şarj olmuyor. tek içimlik tek ışık yanıyor ve kesinlikle ikinci şarjı etmiyor. her şeyi denedim. yardımcı olur musunuz?

 3. Emre diyor ki:

  Iqos holder’ının ikinci kez şarj olmama problemi bende de dün itibariyla başladı.Sorunun ne olduğunu anlamadım ancak her içim sonrasında holder’ı şarj etmem gerekiyor 🤦🏻‍♂️

 4. Apo diyor ki:

  Ben de de aynı sorun var. Çalışan cihaz seyehate gidip geldiğimde boşalmış. Taktım sizin izlediğiniz yolu da izledim. Ama malesef olmadı. Uzun süreli şarjı deniyorum şimdi. Umarım olur.

 5. Okan barutçu diyor ki:

  Holder cihazdan çıkarıp sigarayı takıyorum. Düğmesine bastığımda beyaz ışık kırmızı oluyor. Sanırım şarj olmuyor. Cihaz şarj oluyor. Beyaz ışık full . Reset de yaptım ama sonuç alamadım ne yapmalıyım

 6. ElifX diyor ki:

  Mrb, bende de benzer bir durum var. Duo modelin holderında (ve tabii ki ana şarj ünitesinde de) sadece tek şarj lambası yanıyor. Nasıl olduğunu anlamadım, durduk yere başladı. Ancak elimde aynı modelden (hem şarj cihazı, hem de holder) birer tane daha olduğu için çapraz şarj yaptım. Sonuç, bozulup tek şarj olabilen holder, diğer ana şarj ünitesinde de ikinci şarjı olmazken, sağlam olan holder (iki şarj olabilen yani), bozuk holdera ait şarj ünitesinde iki defa şarj oluyor. Dolayısı ile sorun ilk aletin ana şarj ünitesinde değil, holderında. Burada bahsi geçen resetleme ise, anladğım kadarı ile şayet ana şarj ünitesinde sorun varsa onu çözüyor, ama holderdakini değil. Holder için ne yapmak lazım (1 saat ana şarj içinde reseti denedim, olmadı) onu bulmak lazım. Hepimize geçmiş olsun.

 7. Seda diyor ki:

  Merhaba, benim sorunum da IQOS holder’a sanirim su kacirdim. Cihaz kutusunun tum isiklari yaniyor ancak holder’i sarj etmiyor. Birkac kere resetledim hatta pecete ile kurutmaya calistim ama olmadi. Simdi sarj kablosuna taktim bakalim belki acilir :((( Pandemi donemi oldugu icin de tamirci bulmak zor ve tamirciye goturmek de sikintili…

 8. Yeliz Duman diyor ki:

  Merhaba,
  Çok detaylı bilgi dolu bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim.
  Uzun bir yazı olduğu için direk müşteri hizmetlerini aradım. IQOS Holder kırmızı ışık yanıyordu. Meğerse, orijinal şarj adaptörü ile şarj etmediğim içinmiş.

  Tekrar biraktim.info çalışanlarına nezaket ve bilgilendirmeleri için çok teşekkür ederim.

 9. Bedirhan diyor ki:

  Cihazım iques 3 kırmız ışık yanıyor reset attım fakat yinede kırmızı ışık yanmaya devam ediyor sebebi nedir ve sorun nasıl çözülür yardımcı olursanız sevinirim

 10. Esin yavuz diyor ki:

  Merhaba ıqos one cihazım var. Şatxı tam görünüyor ancak çalışmak istediğimde ışıklar birden sönüyor cihaz çalışmıyor . Resetleme yaptım. Ancak tünelde ışık hemen söndü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir