Juul Pod Elektronik Sigaralarda Likit Sıçratma Neden Olur?

Juul Likit Dolum ve Likit Sıçrama Problemi

Juul Pod Elektronik Sigaralarda Likit Sıçratma Neden Olur? Ağıza Likit gelmesi gibi olası sıkıntılar için öneri ve çözümler. Klasik ve Likit dolum ile çalışan diğer Smok, Eleaf, Vaporesso, Joyetech gibi modellerde belirli aralıklarla yaşanan ağıza likit gelmesi ve likit sıçratma problemleri hakkında öneri ve çözümleri biraktim.info uzman editörleri tarafından kaleme alıp blog makalemizde sizler için yer veriyoruz.

Likit Sıçratma Problemleri Sebepleri

Özellikle Pod sistemli Elektronik Sigara cihazlarında e-likit dolum yapılarak kullanılan pod kartuşlarda görülen, Likit Sıçratma ya da ağıza likit gelme problemlerinin sebeplerinden bahsedeceğiz. Bu sebeplerin başında kaliteli likit seçimi yapılmamasıdır. 5 Yılı aşan tecrübemiz ve müşterilerimizden gelen sorular ve çözümleri derlediğimizde sizlere bu sebepleri kısaca ifade etmek gerekirse;

 • Kalitesiz Likit kullanmak,
 • Pod Kartuşlara likit koyduktan sonra, kartuşu tam kapatamamak,
 • Kartuş haznesine çıkartırken ve ya kapatırken zarar vermek,
 • Juul göbek kısmına ya da kartuş etrafına likit bulaştırmak,
 • Kullanılan boş kartuşun kalitesiz ya da orijinal olmaması.

Juul Pod Cihazlarda Likit Sıçrama Problemleri Yok

Orijinal Juul Pod Kartuş kullanımında böyle bir problem ile hiç karşılaşılmamaktadır. Juul Pod üretimi esnasında orijinal fabrikasyon çıkışı sebebi ile likitin ağıza gelmesi ya da likit sıçratma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Binlerce Juul müşterimiz ile Avrupa ve Amerika’da kullanıcılar tarafından da böyle bir şikayet ilgili platformlarda görülmemiştir. Ancak, %5.0 oranlı podları ilk defa kullananlarda sert ve ağır gelme ya da ağızda sıcak buhar gelme gibi durumlarla karşılaşılmıştır. Bunun sebebi ise, ilk defa çekim yapan kullanıcılar, çekimi tam yapmadıkları, yarım bıraktıkları için meydana gelmektedir. Biraz kullanımdan ve cihaza alıştıktan sonra bu sorun da ortadan kalkmaktadır.


Juul Pod Kartuş Likit Dolumu Nasıl Yapılır?

Juul Boş Pod Likit Dolumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Youtube video anlatımlarında dolumla ilgili bir çok yerli ve yabancı kaynak mevcut. Aşağıda bunlardan bir kaçını sizlerle paylaşacağız. Anlatımlar biraz yüzeysel ve çok basit olduğunu vurgulayarak anlatılmış olsa da, aslında dikkat edilmesi gereken bazı incelikler var ve bu incelikleri makale içerisinde bir kaç defa geçirdik. Bunlardan bazıları;

 • Pod Kartuş tırnaklarını açarken dikkatli olun ve tırnakları kırmamaya ve hasar oluşturmamasına dikkat edin.
 • Likit dolum sonrası Kartuş tırnaklarını kapatırken de aynı hassasiyet ile kapatmanız ve tam oturduğuna emin olmalısınız.
 • Likiti tam ağzına kadar doldurmayın. %75 oranında likit doldurun.
 • Dolum sonrası en az 20 dakika bekleyin.
 • Premium Salt Likit Kullanın. Normal likit kesinlikle kullanılmaz.

Juul Pod Dolumlarında Hangi Likitler Kullanılmalı?

I Love Salts Strawberry Candy Salt Likit 30ml

Tüm Pod sistemli elektronik sigara cihazlarında salt likit kullanılması gerekmektedir. Bu salt likitler Premium serisi yani yüksek kalitede üretilen standartların üstünde bir marka olması, kullandığınızda bunu net şekilde anlayabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu noktada, sitemizin stoklarında bulunan I Love Salts Mad Hatter Juice tercih edilmekte olup bu likitlerin satışı mevcuttur.

Juul cihazlara birebir uyumlu boş kartuş kullanmanızda son derece önemli olup, CE belgesi olmayan, ucuz kalitesiz kartuşlar likit sızdırması da yapabilmektedir.

Normal Elektronik Sigaralarda Likit Sıçramaması için Tavsiyeler

Atomizer yapılı Pamuk El sarmalı sistemli elektronik sigaralarda, karşılaşılan Likit sızdırma problemlerini ortadan kaldıran tavsiyeler ise;

 • Likit Haznesinin ağzına kadar likit doldurmayın %10’luk boşluk bırakın.
 • Orijinal Elektronik Sigara Likit kullanın. Ev yapımı, sahte ve merdiven altı üretilen likitlere karşı dikkatli olun.
 • Pamuğun likiti emme süresi vardır ve En az 20 dakika bekleyin.
 • El Sarma atomizer sistemlerde deneyimli birinden destek alın ya da çok iyi anlayarak ve ciddi bir titizlik ile yapın.
 • Likit doldurduktan sonra, ilk kez ateşleme yapmadan 1-2 kere çekim yapın.
 • Atomizer içerisinde 3 günden fazla tutmayın.
 • Hangi Atomizer ve Coil kullandığınızı ve bunların özelliklerini bilerek sıcaklık/ateşleme ayarlarını yapın.
 • Hazne içerisine likit dolumu yaparken cam hazneye doğru doldurunuz coilin orta kısmından likit doldurmayınız.

Puff Bar Kullan At Cihazlarda Likit Sıçratma ya da Ağıza Likit Gelme Problemleri Yaşanıyor mu?

Son yıllarda büyük beğeni toplayan ve kullanıcılar tarafından memnuniyet ile karşılanan kullan at Puff Bar cihazlar fabrikasyon üretim oldukları için ve müşteri dönüşümlerinden elde edilen analizler sonucu likit sıçratma ya da ağıza likit gelme problemleri yaşanmamaktadır.

Soru, Öneri ve Taleplerinizi Yorum Bölümünden Yazın

Juul Pod Elektronik Sigaralarda Likit Sıçratma Neden Olur?” başlıklı bu makalemiz ile ilgili merak ettiğiniz tüm, soru ve taleplerinizi konu altında ki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Sorularınızı uzman ekibimiz cevaplamaktan büyük mutluluk duyacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir