Sosyal Medya E-Sigara Dolandırıcılarına Dikkat

Sosyal Medya E-Sigara Dolandırıcılarına Dikkat

Son dönemde bir hayli artan Sosyal Medya ya da site üzerinden havale şartı uygulayarak insanları mağdur eden dolandırıcılara karşı bu makaleyi biraktim.info üzerinden sizlerle paylaşmayı uygun bulduk. Haberlerde yer alan son dolandırılma durumu ise, kapıda ödeme yolu ile, sosyal medyadan elektronik sigara satan kişi, ürün yerine tahta bir kalp göndermesi oldu. Elektronik Sigara dolandırıcıları, son 3 yılda binlerce kişiyi mağdur etmiş ve etmeye devam ettiği, şikayet sitelerinde yer alan konular incelendiğinde de açık şekilde görülmektedir.

Peki Elektronik Sigara Alırken Nasıl ve Kime Güvenmeliyim?

X Elektronik Sigara Sitesi güvenilir mi? Nasıl emin olabilirim? gibi sorunun cevabı aslında çok kolay. Size bu konuda Google yardımcı oluyor. Tek yapmanız gereken alırken 2 kere düşünmek ve 1 kere sorgulamak. Adım adım Elektronik Sigara alırken Mağdur olmamanız için öneri ve tavsiyeler listesi.

Kurumsal Kimliği / İletişim Bilgileri Olmayan Sosyal Medya Hesaplarından Uzak Durun

Mağduriyet yaşamamanız için özellikle sosyal medya hesaplarında irtibat numarası olmayan, yerini söylemeyen ya da Havale/EFT şart koşan kişilere karşı temkinli olmanız son derece önemlidir. 2 taraflı güven esas alınsa da topluma açık alanlarda buluşup elden almaya ya da motorlu kurye hizmeti talep etmeye özen gösterin. Bunlar yeterli mi elbette değil. Öyleyse Devam edelim…

Müşteri Yorumları

Sipariş Vereceğiniz Siteyi Google’da Aratın

Elektronik sigara ya da hangi ürün olursa olsun, sipariş vereceğiniz siteyi Google arama motorunda aratın. Örnek vermek gerekirse;

siparis sitesi .com şikayet şekline ya da xsite yorumları gibi arama yaparak, o site ilgili şikayetlerin olup olmadığını, sözlük, şikayet siteleri, bloglar yada facebook sayfalarında olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Belli başlı elektronik sigara dolandırıcı siteleri zaten belli olup, arama motorlarında arama yaptığınızda hemen karşınıza çıkacaktır.

Bazı şikayetler Kargodan, ya da yanlış ürün gönderiminden kaynaklı olabilmektedir. Bunlar tolere edilebilir. Kargonun müşteriye ulaşmaması, kargo aşamasında müşteriye yanlış ürün gitmesi, teslimatın 1-2 gün gecikmesi gibi. Ancak, firmaya ulaşılmaması ya da haber alınamaması ya da oyalama tamamı ile art niyete girmektedir.

Ucuz Etin Yahnisi Yavan Olur

Piyasada satışı yapılan elektronik sigara ürünlerinin ortalama satış rakamları bellidir. Ortalama rakamların çok altında satışı yapılan site ya da kişilere karşı daha dikkatli yaklaşmanız önemlidir. Zira ürünlerin Türkiye’ye geliş fiyatları, riski ve kargo maliyetleri bellidir. Bu sitede ucuz, bu sosyal medya da bu kişi yarı fiyatına satıyor diye mağdur olmamanızı hatırlatmak istiyoruz. En uygun Elektronik Sigara fiyatları şeklinde arama yaparken bu hususu da dikkate almanızı önemle arz ederiz.

TV Kanallarında Satışı Yapılan Saçma Sapan Yüzlerce Farklı Ürün Arasında Elektronik Sigara

Bu 10 dakika Yeşil Çam 40 dakika reklam veren TV Kanalları var ya hani. Saçma sapan ürünler satan, Doktor, Uzman kimliği ile ürünler pazarlayan… İşte bir dönem o kanallarda elektronik sigara da satılıyordu ve 5 TL değeri etmeyen sprey gönderiyorlardı. O kanallara kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini 2021 yılında söylemeye gerek var mı bilmiyorum.

iQos Alana 5 Kavanoz Bal Hediye 🙂

Biraktim TV

Sahte ya da Kutusuz Elektronik Sigara Ürün Satışı

Malesef, sahte ya da açık, kutusuz ürün satışı yapanlar, her sektörde olduğu gibi elektronik sigara sektöründe de mevcut. Bu noktada da satın alacağınız site yada kişilere bu konuda garanti sözü almanızdır. Bu konuda bahsettiğimiz cihazın servis garantisi değil, ürünün orijinal olduğuna dair garantidir. Zira Türkiye’de Elektronik Sigara cihazlarında garanti olmayıp, 1 Yıl servis garantisi veriyoruz diyenlere kesinlikle güvenilmemelidir.

Likitlerde Yaşanan Karmaşalar

Sahtecilik olayları Elektronik Sigara Likit ürünlerinde malesef çok fazla yaşanmaktadır. Bu noktada biraktim.info olarak sadece Salt Likit kategorisinde belirli markaların satışı yapılmaktadır.

Peki biraktim.info Güvenilir Site mi?

biraktim.info olarak yeni bir marka ile 2020 yılı sonunda yayın hayatına başlamış olsak da, 5 yılı aşan tecrübeli sektör geçmişi ve deneyimli ekibi ile yüksek müşteri memnuniyeti amaçlayarak hizmet vermeyi misyon edindiğimizi belirtmek isteriz. Sadece Kapalı kutu ve Orijinal Elektronik Sigara Pod cihazları ve kartuşların satışını gerçekleştirmekte olup, takibini yapamadığımız ya da içeriğine hakim olamadığımız her ürünü stoklarımızda yer vermemekteyiz. Bu noktada JUUL , JUUL Pod , IQOS ve Heets ürün satışlarına yer vermiş ve bu ürünleri kapalı kutu, jelatinli şekli ile müşterilerimize en hızlı şekilde ulaştırmayı sağlıyoruz.

biraktim2.com olarak farkındalık oluşturan kaliteli hizmet

İstanbul içi Motorlu Kurye ile Kapıda Nakit ve Kontrollü Teslimat İmkanı

biraktim.info olarak, İstanbul ili içerisinde tüm ilçe ve semtlere Motorlu Kurye ile aynı gün kapıda nakit ödeme ile satış hizmeti sağlarken, sadece motorlu kurye teslimatlarında ürünü kontrol ederek alma imkanı sunmaktayız. İstanbul dışı Kargo gönderilerinde malesef (Kargo Sistemi) sebebi ile kontrollü alma durumu yoktur. Ancak, kargocu kapıya geldiğinde eş zamanlı bizi arayarak ürünü alıp telefon başındayken paketi açabilir, merak ettiğiniz tüm soruları ve teşekkürü bizlere iletebilirsiniz.

Dilerseniz Sizin Kargonuzu Hazırlarken Video Çekip Gönderelim

Genellikle daha önce mağdur olan ve sipariş vermek isteyen yeni müşterilerimiz, tereddüt yaşamaya devam etmektedir. Bu tereddüdü ortadan kaldırmak için, o müşterimizin ürünü kargolarken video çekiyor ve üzerinde ismi yazılı etiketi yapıştırdıktan sonra kargoyu kapatana dek videoyu müşteriye eş zamanlı gönderiyoruz. Aynı zamanda Kargo takip numaraları da kargoya verildiği gün ya da ertesi gün öğlen saatlerinde SMS olarak gönderilmektedir.

biraktim.info ‘da Şikayet Yok Yüksek Memnuniyet Var

Robert Bosch dediği gibi; “İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim.” Ticarette ast olan müşteri memnuniyetidir. Bu doğrultuda müşterilerimize sağlamış olduğumuz yüksek kalitede hizmet ve sunmuş olduğumuz değerler bütünlüğünde, yaşanabilecek tüm olası durumlarda eş zamanlı telafi sağlayarak, hiç bir şekilde, hiç bir müşterimizi geri çevirmemekteyiz.

biraktim.info olarak, hiç bir şikayet platformlarında, sözlük siteleri ya da yorum sitelerinde tarafımıza yapılmış bir şikayet bulunmamaktadır. Rakipler tarafından belli aralıklarla hiç bir etik ticari ahlaka sığmayan karalama içeriklerine de cevap vermekten çekinmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Aynı zamanda Google Haritalarımız da 5 Yıldızlı Yorumlar mevcut olup, iletişim sayfamızda ki haritayı inceleyebilirsiniz.

Özetle

İnternet ortamında güvenilir Web siteleri ve sosyal medya hesaplarına ulaşıp, alışveriş yapmak için yukarıda yer verdiğimiz önerileri sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Güvenilir Elektronik Sigara Sitesi olan biraktim.info, kaliteli hizmet sunmayı ilke edinmiş satış öncesi ve satış sonrası tüm iletişim kanallarından tarafımıza ulaşma kolaylığı gösterdiğimizi belirtemk isteriz.

Sosyal Medya E-Sigara Dolandırıcılarına Dikkat” başlıklı bu makalemiz ile ilgili merak ettiğiniz tüm soru, öneri, talep ve değerlendirmelerinizi konu altında ki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Sosyal Medya E-Sigara Dolandırıcılarına Dikkat” yazısında 3 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir